CESTY

CIRK LA PUTYKA (CZ)

novocirkusové představení

Délka představení
60 + 40 min.

Vhodné od
7 let

Jazyk
česky

Premiéra
9. 11. 2021

Největší a nejnáročnější projekt v historii našeho souboru se vrátí v nové verzi v dubnu 2022 do šapitó Azyl78!

Zářijové Cesty v šapitó Azyl78 byly pro nás jedním velkým sdíleným zážitkem, sdíleným naživo s vámi, diváky! Chceme si to zopakovat! Díky vašemu obrovskému zájmu, nadšeným reakcím i úsilí, které jsme do přípravy inscenace za tři roky vložili, jsme se rozhodli uvést Cesty příští rok v dubnu, a to znovu v šapitó Azyl78. Znovu s více než třiceti akrobaty, herci, tanečníky a hudebníky. Bude na vás čekat vrcholný nový cirkus plný akrobacie, žonglování, tance a náročných čísel. Budete tajit dech, ale také se smát při klaunských výstupech. Těšte se navíc na pár překvapení!

A pozor, do konce roku 2021 máte možnost zakoupit vstupenky levněji!

Cesty se pro nás staly srdcovým projektem, do kterého vkládáme neskutečné množství energie. Chceme jimi vzdát hold jedinečnosti cirkusového umění a jeho historii, a proto v inscenaci uvidíte více než třicet akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářejí Cirk La Putyka, a to z různých koutů světa a napříč generacemi. Uvidíte to, co jste ještě nikdy neviděli. Klaunské výstupy, náročná a dechberoucí čísla i skupinové choreografie.

Jsme fascinováni cirkusovým uměním. Uměním, které je plné opravdovosti, svobody, risku, poezie, smíchu, slz, potu, bolesti a souhry. Které je plné respektu a důvěry a je tu s námi několik století. Cirkus je umění, které nás uhranulo a přivedlo nás k projektu Cesty. Jsme fascinováni tímto těžkým řemeslem i specifickou divadelní poezií cirkusové manéže. Chceme s Vámi prostřednictvím této inscenace sdílet jedinečné příběhy, které vypráví jak o naší company, tak o někdejším největším evropském cirkusu direktora Karla Kludského.

Inscenace je rozdělená do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou sledujeme skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací k řemeslu se necháváme inspirovat někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Necháváme se unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže.

Druhá kapitola je o historii naší company a našich osobních příbězích a zkušenostech. Uvidíte zakládající členy Cirku La Putyka i členy nejmladší nastupující generace. Uvidíte naše společné hledání cesty k divákům, které trvá už více než dvanáct let.

V třetí kapitole reflektujeme uplynulý rok a svoji touhu se ani přes veškeré nepříznivé okolnosti nezastavit. Opustili jsme divadla a hledali nové cesty k divákům. Kde všude jsme se setkali s cirkusem, tancem, divadlem? Kde všude se podařilo držet kulturu při životě?

Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku. Toho, že jsme tu opět všichni spolu. Pojďte slavit s námi!

„Cirkus je dřina, veliká dřina. Divák vidí většinou jen tu romantiku a efekt, dřinu nevidí nikdo. Člověk musí mít sílu a já jsem tři tisíce nocí v životě nespal.“ – Karel Kludský (z knihy Život v manéži)

No items found.
Hrají

Jan Balcar, Aneta Bočková, Michal Boltnar, Katrin Cvinerová, Šárka Fülep Bočková, Viktorie Georgievová, Barbora Halčáková, Matouš Holienčin, Adam Joura, Martin Kadrnožka, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Mirek Kosík, Veronika Linhartová, Filip Mašek, Adéla Míšková, Helena Nováčková, Rostislav Novák st., Šimon Novák, Anna Nováková, Adam Novotný, Andrej Rády, Šárka Říhová, Anna Schmidtmajerová, Jana Smolíková, Zbyněk Šporc, Valentin Verdure, Jiří Weissmann, Filip Zahradnický, Dimitri Štaubert, Nancy Štaubert, Teemu Skön, Charlie Wheeller, Ole Lehmkuhl, Ivan Sobchenko, Polina Lysenko, Danylo Zankov, Kateryna Smyrnova, Anna Stiebunova, Karina Zarutska, Violetta Pivnenko, Andrii Lohynov, Viktoriia Petrenko, Uliana Kliuchko, Zlata Mikhno, Viktoria Shakovska, Oleksii Vakal, Boris Kriachek, Anastasia Mudrak, Katya Balkhina

Režie

Rostislav Novák ml.

Dramaturgie

Jana Stárková

Asistent režie

Vít Neznal

Scénografie

Pavla Kamanová

Kostýmy

NoN Grata

Choreografie

Tomáš Červinka, Thomas Steyaert  

Hudba

Jan Balcar, Andrej Rády, Veronika Linhartová, Adam Novotný

Světelný design

Jiří (Zewll) Maleňák, Jan Mlčoch

Zvukový design

Jan Středa, Jan Mikšátko

Technické zajištění

Oldřich Procházka

Produkce

Eva Balousová, Jakub Reindl, Pavel Uhřík

PR, marketing

Jiří Sedlák, Jakub Stránský, Eva Heczková, Sára Kocanová  

Producent

Cirk La Putyka

Fotografie

Pavlína Saudková, Lukáš Bíba, Lukáš Wagneter

Grafický design

Martin Sršeň (Vosa)

Zatím nejsou žádné termíny
VSTUPENKY
POKLADNA
Pokladna Azyl78 otevírá 90 minut před začátkem představení.
Bar Džungle BKAO
Denně 10 — 24 hod.
Marketing
Magdaléna Novotná
NEWSLETTER
Děkujeme za Váš email!
Ups! Při odesílání formuláře se něco pokazilo.
Sociální sítě